Yeni Opel Corsa Görüntülendi

opel-corsa-spy-7-side

Opelin B segmentindeki temsilcisi olan Corsa 8. neslıyle 2018’de tamamen yenilenerek satışa sunulacak.Şuan ki modelin satışları umulan başarı sağlayamaması Opel’i modeli yenilemeye itti.Ayrıca bazı ilginç donamnım eksiklikleri Corsa’nın artık güncellenmesi gerektiğini hatırlatıyor.Bunlardan birisi arka camların hala elle açılması.Umarız artık arka camlar otomatik olur.

opel-corsa-spy-3-front

 

Her ne kadar kamuflajlanmış olsa da ana çizgileri belli olmakta.Yeni Corsa’da kullanılan far ve stoplar güncel Astra ile aynı değil.Yani markanın yeni tasarım dili ilk olarak Corsa’da kullanılacak.Yeni Corsa artık daha hafif olması sayesinde daha hafif,daha ekonomik ve daha hızlı olacak.Bu hafifleme güçlendirilmiş çelik ve alüminyum ile sağlanacak.

opel-corsa-spy-10-rear

Kaputun altında ise 3 ve 4 silindirli motorlar yer alıcak.1.0 litrelik 115 beygir ve performansı sevenler için 1.4 litre 150 beygirlik benzinli motorlar yer alacak.Dizel olarak ise Astra ve İnsignia’da kullanılan 1.6 litrelik dizel motor görev yapacak.Şuan ki model Fiat Punto ile ortak platformda üretilmekteydi.Yeni Corsa ise GM’in kendine özgü platformunda üretilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik Korumalıdır !!